Polyurea Kaplama

adana epoxy uygulamaları epoxy | Zemin kaplama | Soğuk hava deposu |

Tanımı : Polyurea kaplama sistemi, beton ve metal yüzeylerin kaplanmasında kullanılan yüksek yapışma gücüne sahip 2 bileşenli bir kimyasaldır.Poliolamin İzosiyanat bileşimi sprey olarak püskürtülerek ek yersiz, %100 yapışma gücüne sahip bir yalıtım kaplama sistemi oluşturur. Polyurea kaplama, su yalıtımı teknolojisinde dünyada en iyi sistem olarak kullanılan kaplama malzemesidir. Açık atmosferde muazzam dayanım gücü ile uzun yıllar UV’ye karşı koruma sağlar. Darbe dayanımı sayesinde yırtılma direnci yüksektir. Sadece su yalıtımında kullanılmakla kalmayan Polyurea, binaların korozyona karşı korunmasında da son derece etkili bir sistem bütünüdür.

İnşaat ve Yapı: Köprü güvertede yalıtım ve onarım amaçlı, otopark ve zemin kaplama, park bahçe düzenlemesinde, çatı ve terasların su yalıtımında, temel ve perde duvar yalıtımında, projelerde mimari tasarım amaçlı.
Endüstriyel Alanlar: Gıda üretim alanlarının zeminleri, atık su havzaları, tank, silo ve boru kaplamalarında, kanalizasyon astarları olarak
Taşıma Sektörü: Kamyon yatak gömlekleri, vagon astar ve parça çevreleme, park güverteleri, konveyör bant astarı, tekne yapımı
Çevre Düzenleme ve Havuz: Banyo küvetleri, duş kabinleri, akvaryum, yüzme havuzları, su parkları ve oyun alanları, süs havuzları, su rezervleri.


Avantajları: Sprey makina yöntemiyle hızlı uygulama, 3 ila 8 Saniye içerisinde hızlı kürlenme ( 0°C uygulanabilirlik), nem ve rutubet sırasında duyarsız sertleşme, yüksek mekanik dayanımlara sahiptir. Doğru astar kullanımı ile birçok yüzeye yapışma özelliği vardır, kenar, köşe ve derz detaylarının, çözümüne gerek kalmadan güvenle kullanılır. Yüksek kimyasal direnç, yüksek sıcaklık, dayanımı, yüksek gerilimli, metal, beton, plastik gibi birçok yüzeye mükemmel yapışma gücü, göreceli olarak sınırsız uygulama kalınlığı.