Akrilik Su İzolasyon

adana epoxy uygulamaları epoxy | Zemin kaplama | Soğuk hava deposu |

Tanım : Akrilik kopolimer reçine esaslı, su bazlı, tek kompenantlı, kullanıma hazır, elastik, her tür zemine kolayca uygulanabilen, beyaz renkli (üzeri boyanabilen) sürme su yalıtım malzemesidir.


Kullanım alanları : İç ve dış mekanlarda, yatayda ve düşeyde, düz ve eğimli çatılarda, teras, balkon, havuz ve su depolarında, oluk, saçak ve baca kenarlarında, beton, sıva, tuğla, çinko, galvaniz, briket gibi yüzeylerde kullanılabilir.


Avantajları : Kullanıma hazırdır, uygulaması çok kolay olup yarı akışkan özelliği vardır. Bu yüzden çok zor yüzeyleri kolayca, kaplayabilir. işçilik maliyeti düsüktür, elastiktir, 1 ile 1.5 mm. kalınlıkta 23°C’de 24 saat sonra % 600 uzama gösterir , her türlü yapı malzemesine mükemmel yapısma sağlar, sıcak soğuk farklarında elastikiyetini korur. (70°C’de % 476, -17°C’de % 397) , zayıf kimyasallara dayanıklıdır, yüzeylerde teneffüs imkanı sağlar, (Su buharı geçirgenliği: 24 saat sonra 23°C’de % 65 nemde 27.6 g/m² gün), çekme mukavemeti; 24 saat sonra 23°C’de 24.5 kgf / cm2, 72 saat sonra 55 kgf / cm2 dir, solvent içermez , dekoratiftir, Beyaz üretildiği gibi, renk tüpleri ile renklendirilebilir veya üzeri , aynı elastikiyet yapısına sahip sadece su bazlı boya ile boyanabilir.